Твір Опис Про Хомяка

Мета:. ознайомити учнів з жанровими особливостями художнього опису, учити розуміти істотну відмінність наукового й художнього описів предметів;. удосконалити творчі вміння створювати опис тварини в художньому стилі, мовну й мовленнєву культуру п’ятикласників,розвивати образне мислення, спостережливість, самостійність думки;. виховувати любов до тварин.

  1. Твір Опис Про Хомяка

Твір-опис зовнішності. Загальне враження про людину (позитивне чи негативне). Dec 28, 2017 - Твір Опис Про Хомяка. Перевод на русский язык My Favourite Shop Мой любимый магазин My name is Helen and I'm 13 years old.

Методи і прийоми: бесіда, творча робота учнів, робота з підручником, виконання вправ. Обладнання: мультимедіапрезентація, картки, ілюстрації, малюнки учнів. Вид уроку: урок розвитку усного і писемного мовлення. Міжпредметні зв’язки: образотворче мистецтво, українська література. Перебіг уроку І. Організаційний момент Шановні учні, на адресу нашого класу надійшло таке запрошення: «Увага! Школа журналістики запрошує п’ятикласників у свої ряди.

Завдання претендентам у члени гуртка — написати твір-опис улюбленої тварини в художньому стилі». Ознайомлення п’ятикласників з темою, метою й завданнями уроку, створення відповідного настрою Сьогодні ми з вами працюватимемо над створенням твору-опису улюбленої вами тварини, а саме — кішки. Наші дослідники провели опитування й з’ясували, що майже всі ви вважаєте котів своїми друзями, тримаєте їх удома, любите з ними гратися. Біологи нашого класу підготували презентацію «Знайомі незнайомці, або Що ви знаєте про котів», а художники намалювали своїх улюбленців. Отже, у нас діє виставка учнівських робіт, яка надихатиме нас на творчі роботи.

Про

А зараз до вашої уваги предмет нашого опису — презентація «Знайомі незнайомці, або Що ви знаєте про котів». (Група «Дослідники» презентує свою роботу) ІІІ. Мотивація навчальної діяльності п’ятикласників Учитель.

Ви — журналісти-початківці, любителі. З блокнотом і ручкою в руці збираєте робочий матеріал до твору-опису тварини.

З чого почати? Що потрібно знати? Актуалізація опорних знань (мультимедійна презентація) Учитель. Почнімо із повторення. Тема— це предмет мовлення, те, про що йдеться у творі. Ідея — основна думка твору, те, що хотів сказати автор.

Тема нашого твору: «Опис тварини в художньому стилі» Основна думка твору: домашні тварини — наші друзі й улюбленці. Жанр твору — опис. Пригадайте, що таке опис.

Опис— це зображення будь-якого предмета, явища дійсності, особи шляхом перерахування, розкриття його основних ознак. Наприклад, описуючи тварину, ми вкажемо на такі ознаки, як розмір, форму тіла, колір шерсті, вираз очей, поведінку. Мета опису в тому, щоб читач міг уявити предмет опису. Опис можна використовувати у будь-якому стилі мовлення, у художньому акцент роблять на найяскравіших деталях. Стиль опису — Які стилі мовлення ви знаєте? — Ми будемо описувати кішку в художньому стилі. Які його особливості?

Художній стиль(стиль художньої літератури) використовують у літературних творах різних родів і жанрів: оповіданнях, повістях, романах, віршах і т. Художній стиль відрізняється від інших стилів тим, що в ньому думки автора зазвичай характеризуються образністю, виразністю, емоційністю, авторською індивідуальністю, багатством мовних засобів. — Яка відмінність між художнім і науковим описом?

Науковий опис точно й послідовно називає ознаку предмета Художній опис відображає предмети в яскравій, образній формі з метою емоційного впливу на читача. Завдання художнього стилю — намалювати живу картину, передати читачеві почуття, які переживає автор. Колективна робота з текстовим зразком Вправа для спостереження.

Прочитайте тексти, запам’ятайте інформацію. Завдання 1 Сіамська кішка Сіамська кішка — порода короткошерстих домашніх кішок, отримала ім’я від старої назви Таїланду. Припускається, що предком її була місцева бенгальська кішка. Статура струнка, мініатюрна. Голова клиноподібної форми, ніс довгий прямий. Колір очей — блакитний, шерсть густа, тонка, дуже коротка. Має різне забарвлення.

Мордочка, вуха, лапи і хвіст більш темного кольору. Сіамські кішки люблять нявкати, вони прагнуть завжди бути в центрі уваги. Улюбленого хазяїна вважають своєю власністю і ставляться до нього ревно. У вихованні кішок цієї породи необхідний неабиякий такт.

Мій улюблений кіт Я завжди хотів мати кота. І нарешті моя мрія збулася — у мене дома з’явився сіамський кіт Кузя. У нього світло-коричнева мордочка, темні вушка, лапки і довгий смугастий хвіст. Його гнучке видовжене тіло, велика кругла голова, настовбурчені вуса і борідка завжди притягують погляди гостей. Особливо заворожують під час першого знайомства яскраво-голубі Кузині очі, колір яких змінюється, коли він злиться або погрожує, зіниці стають то червоними, то зеленими. Вуха у мого кота завжди насторожі, вони уловлюють найменший шурхіт. Кузя — тварина примхлива.

Якщо у нього гарний настрій, він грається, дозволяє себе гладити, дозволяє іншій тварині їсти зі своєї миски, але якщо настрій у нього поганий, він попереджує про це своєрідним нявканням, і тоді краще його не чіпати. І все ж він дуже добрий кіт і любить своїх господарів. Мені дуже подобається наш кіт. Завдання 2 Прочитайте текст. Виділіть у реченнях художні засоби. Пригадайте визначення епітетів, порівнянь. Яка роль художніх засобів у художніх образах?

Визначте настрій уривка. Мурчик — добрий і лагідний кіт. Він великий, пухнастий, вогненно-рудий. Мордочка, груди й кінчики передніх лапок біленькі. Очі великі, зелені.

Увечері вони горять, мов ліхтарики, зеленим вогнем. Він гордо піднімає вгору свій пишний хвіст і нечутно ступає по підлозі м’якенькими лапками.

Твір

Довгі білі вуса ледь закручені на кінчиках. У вухах — м’якенька кучерява шерсть. Мурчик дуже охайний.

Після сніданку він довго й старанно миє мордочку, вуха і шию. Художні засоби роблять опис виразнішим Епітет — художнє означення, яке дає образну характеристику предметові. Порівняння — це тропи, у яких пояснення одного предмета подають за допомогою іншого, подібного до нього. Метафора — це слово або вираз, що використовують у переносному значенні. Формування практичних навичок опису тварини 1. Робота в парах.

Завдання 1 Доберіть антоніми, 2-3 утворених словосполучення введіть у речення (усно). Меткий рух — повільний рух Ноги криві — ноги прямі Шерсть шорстка — шерсть гладенька Маленька голівка — масивна голова Тулуб короткий — видовжений тулуб Дужа істота — слабка істота Плями темні — світлі плями Куций хвіст — довгий хвіст Ніс сухий — ніс мокрий Вуса обвислі — вуса прямі Кігті гострі — кігті тупі Очі сумні — очі веселі Завдання 2 Дібрати синоніми до слова кіт — чотириногий друг, бігун, дужа істота, слабка істота, звірок, домашній мешканець, улюбленець, котик, «брат менший». Завдання 3 Доберіть зменшувально-пестливі слова з епітетами. Голова — голівка, голівонька (вузька, красива). Тварина — тваринка (рідкісна, обережна, сторожка, прудка, малопомітна, лагідна, агресивна, похмура). Хвіст — хвостик (пухнастий, пишний, довгий). Звір — звірок (величенький, сильний, красивий).

Очі — оченята (сірі, похмурі, порожні, веселі). Лапи — лапки (маленькі, довгенькі, цибаті, міцні). Шерсть — гладенька, густа, блискуча, шорстка. Шия — шийка (коротка, пряма, довга, гнучка). Спина — спинка (м’язиста, коротка). Кіт — котик, киця, кицюня, кошенятко.

Завдання 4 Прочитайте кілька описів. Знайдіть ознаки, характерні для кожної живої істоти. Які мовні засоби використано для їх змалювання? Собака мав круті груди, дужі лапи, широку міцну спину. Коли б не закручений бубликом хвіст, навіть досвідчені мисливці прийняли б його за вовка ( за Г. Лелека — великий і красивий перелітний птах.

Він має чорно-сніжно-білий колір пір’я, довгий прямий дзьоб і довгі ноги ( з підручника). Тур — вимерлий жуйний парнокопитний ссавець великих розмірів завдовжки до 2 м. У нього були розложисті нерозгалужені роги, утворені роговими чохлами на кісткових виступах ( з підручника). Гепард найшвидший у світі. Його скелет легкий, хребет гнучкий, грудна клітка широка, легені великі, а хвіст утримує рівновагу.

Кожний гепард має неповторний узор плям ( з підручника). З’ясувати лексичне значення незрозумілих слів. У разі потреби скористайтеся словником. Колективне складання плану художнього твору-опису.

Книга: Риторика. Автор: Хазагеров, Лобанов. Аннотация, отзывы читателей. Для студентов вузов, а также всех, кто хочет повысить уровень своего. Хазагеров, И. Риторика: учебник для вузов. Дата поступления в продажу:. Учебник представляет собой полное. Учебник по риторике для вузов хазагерова.

Порода кішки. Опис зовнішніх ознак.

Твір Опис Про Хомяка

Характер тварини. Родинне ставлення до тварини. Орфографічна й пунктуаційна робота. Повторення вживання великої літери у кличках тварин. Кома між однорідними членами. Тире між підметом і присудком, вираженим іменником у називному відмінку.

Інструктаж до творчої роботи. Текст твору повинен мати зачин, основну частину, кінцівку. Текст повинен розкривати тему (моє кошеня; домашній улюбленець) та підпорядковуватись основній думці (ставлення до описуваної тварини, впевненість у тому, що «брати менші» потребують піклування). Але зверніть увагу, діти, на щирість позиції автора, доречність вживання слів, щоб не вийшло у вашому творі так, як у героя гуморески із сайту «Веселина». Гумореска про братів молодших — Зараз, дітки, — каже вчитель, — будем твір писати про братів молодших наших — птахів та звіряток, про пернатих наших друзів і чотириногих. От Володя і нашкрябав, сам, без допомоги: «Ми із татом у суботу йшли по лісосмузі і підстрелили з берданки трьох пернатих друзів.

Біг ще друг чотириногий, тільки дуже спритний, як шурнув у кукурудзу — не вдалося вбити. Все одно у нас в коморі м’яса є багато: брата меншого в неділю вполював мій тато.

А наступної неділі підем на лисичку. Гадом буду, як не встрелим бісову сестричку».

Творче завдання. Прочитайте. Доповніть опис тварини означеннями так, щоб вийшов завершений текст. Яке значення вони мають? Скористатися словами з довідки.

Тіло, вкрите. Голівці — два вушка з. Очиці нагадують. Хвіст і мордочка у звірка., ніж усе тільце, а черевце. Довідка: видовжене, рудою пухнастою, пишний, маленький, темніше, маленькі чорні, блискучі, темніші, світліше. Ознайомлення з пам’яткою «Як описувати тварину».

Як описувати тварину 1. Розгляньте тварину і визначте її важливі й характерні ознаки. Описуйте в тому порядку, як ми сприймаємо тварину загалом: форма, величина, колір. Потім переходьте до деталей. Не слід наводити всі подробиці.

Потрібно виділити найважливіші, якими тварина різниться від інших. Порівняйте невідоме з відомим. Використовуйте певну лексику: порода, масть (колір тварин: кінь гнідий, а не коричневої масті; вороний, а не чорної масті), тулуб (а не тіло), морда (а не лице чи обличчя), шерсть (а не волосся), грива (у коня), дзьоб (а не ніс у птаха), кігті (а не нігті) та ін. Самостійне складання твору-опису тварини в художньому стилі Написати твір-опис про улюблену домашню тварину — кішку. Робочий матеріал на картках: тулуб — довгий, маленький, великий, витягнутий; шерсть — довга, коротка, густа, гладенька, пряма, кучерява, блискуча, тьмяна, жорстка, м’яка, пухнаста, шовковиста; лапи — довгі, короткі, криві, рівні; хвіст — довгий, короткий, куций, пухнастий, прямий, шаблевидний; вуха — довгі, висячі, настовбурчені, гострі, великі, маленькі; морда — загострена, коротка, тупа, приплюснута, прямокутна, видовжена, кругла; очі — чорні, карі, зелені, сірі, темні, грайливі, блискучі, злі, сумні, веселі, радісні, хитрі. Підсумок уроку IХ. Домашнє завдання Використовуючи нотатки, зроблені на уроці, написати твір-опис тварини в художньому стилі.

Comments are closed.